Czy Citroen opuści WRC ?

Czy Citroen opuści WRC ?

Citroen sugeruje, że może opuścić WRC po sezonie 2020, chyba, że do mistrzostw zostanie wprowadzona jakaś forma elektryfikacji.

Podczas Geneva Motor Show szefowa Citroena – Linda Jackson, powiedziała dla Auto Express, że francuski producent zastanowi się nad dalszym udziałem w sporcie, jeśli obecne przepisy oparte na silnikach turbo o pojemności 1,6 litra nie ewoluują co najmniej do technologii hybrydowej.

Pytana czy francuski producent rozważy dalszy udział w mistrzostwach, po zakończeniu dwuletniej współpracy z Sebastienem Ogierem, odparła: – Myślę, że odpowiedź na to pytanie brzmi „tak”. Wszystko się zmienia i nie widzę, jak producent może nadal wspierać coś, co nie ma odzwierciedlenia w tym, co dzieje się w społeczeństwie. Jeśli mówimy o 2021 lub 2022 roku, ciężko pracujemy, aby przestrzegać przepisów dotyczących emisji CO2 w naszych samochodach drogowych. Chcemy upewnić się, że nasze auta będą miały zelektryfikowane wersje.

– Wiem, że trwają dyskusje na temat tego, jak ma wyglądać WRC, czy to będzie napęd hybrydowy, czy elektryczny. Dla mnie to jest bardzo ważne. Trudno mi wziąć pod uwagę coś, co nie przykłada uwagi do sytuacji, która ma miejsce w społeczeństwie.

– Dzięki C3 mamy pewne powiązanie. Nie ma sportowej wersji tego samochodu dla wsparcia kampanii WRC, ale możemy uzyskać świadomość (marki). Jednak poszerza się przepaść między samochodami WRC i tym co dzieje się w naszym asortymencie, z elektryfikacją.

FIA prowadzi obecnie konsultacje pod kątem samochodów elektrycznych, kiedy obecne przepisy w mistrzostwach świata wygasną z końcem sezonu 2021. Te ramy czasowe mogą oznaczać, że tak, jak w 2016 roku, Citroen może zrobić sobie roczną przerwę, przed ponownym przystąpieniem do mistrzostw, gdy pojawią się w WRC samochody hybrydowe lub elektryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *