Nowości w KAWASAKI

Obrońca mistrzowskiego tytułu w WSBK - Jonathan Rea mówi, że jego nowy kolega zespołowy Leon Haslam, jest powiewem świeżego powietrza w Kawasaki. Haslam w sezonie 2018 wywalczył mistrzostwo British Superbike. W tym roku w Kawasaki zajął miejsce Toma Sykesa, który przeszedł do BMW. Relacje między Reą, a Tomem Sykesem, który jeździł dla Kawasaki od 2013 roku, nie należały do najlepszych. - Leon powoli wgryzał się przez całą zimę - mówił Rea. - To naprawdę powiew świeżego powietrza wewnątrz KRT. Pracujemy dość podobnie przy ustawieniach, wspólnie rozwijając motocykl. Dobrze go mieć tutaj, walka z nim również jest fajna. - Jeśli o mnie chodzi, będę dawał z siebie wszystko, ale jemu również życzę jak najlepiej, ponieważ to w porządku gość, a poza torem też mamy dobre stosunki, więc w garażu panuje miła atmosfera - dodał. Haslam walczył z Reą o drugie miejsce w sobotnim wyścigu na Phillip Island, ale kiedy minął kolegę z drużyny, rozbił się. W niedzielnym sprincie zajął trzecie miejsce za kolegą, a w drugim głównym wyścigu ponownie rywalizował z Reą, ostatecznie do mety dojeżdżając na trzeciej pozycji.